За края на сезон 2023/24: Станимир Стоилов и Гьозтепе се спасиха от резил у дома след драма (ВИДЕО)

Снимка: levski.bg

1782 0

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе завърши наравно 1:1 у дома срещу Бодрумспор в мач от последния 34-и кръг на Лига 1 - второто ниво на футбола в Турция.

Развой на срещата

Въпреки тоталната доминация на Гьозтепе - Бодрумспор съумя да си тръгне с трите точки. Единственият гол падна в 34-ата минута, след като футболист на домакините извърши нарушение в наказателното си поле. Реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Кенан Озер.

Доминацията на Гьозтепе продължи и през втората част. Възпитаниците на Стоилов създаваха положение след положение, но така и не успяваха да намерят гола. Все пак, попадение падна в самия край на мача (90'), когато бранителят Атинч Нукан изравни и оформи крайното 1:1.

След равенството Гьозтепе завършва сезон 2023/24 във второто ниво на Турция на втората позиция с актив от 70 точки - 5 по-малко от шампиона Еюпспор. Бодрумспор пък финишира четвърти и ще се бори за мястото си в елита догодина на плейофи.