Черно море победи Септември за първи успех в Първа лига през сезон 2024/25 (ВИДЕО)

Снимка: Stoyan Hristov / LAP.bg

493 0

Черно море постигна първи успех от втория опит през сезон 2024/25 в Първа лига. В понеделник вечер “моряците” спечелиха домакинството си на Септември с 2:0.

Черно море победи

В герои за победителите се превърнаха Исмаил Иса и Мазир Сула с попаденията си в 55-ата и 87-ата минута. Успехът ще вдъхне кураж на “моряците” за реванша от втория квалификационен кръг на Лига на конференциите срещу Апоел Беер Шева в четвъртък.

Именно преди броени дни отборите не успяха да се победят на неутрален терен в Ловеч, а Иса направи големия пропуск в първата среща между отборите.

Днес пък Септември бе напът да стартира с нелеп автогол след пет минути игра. Тогава Мартин Христов тръгна да връща топката към Димитър Шейтанов, който не беше на вратата и топката премина покрай страничната греда.

Столичани ще търсят първи точки и първи гол след завръщането си в Първа лига срещу ЦСКА 1948 у дома в третия кръг, докато Черно море ще гостува на Локомотив София.

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

Следете класирането на Първа лига НА ЖИВО със SportLive.bg!

Още: Навръх празника на града: Илиан Илиев става почетен гражданин на Варна

Илиев недоволен от фактор в играта на Черно море - открои как Апоел Беер Шева трябва да бъде отстранен

Иса пропусна да счупи бетона, който ще преследва Апоел Беер Шева и Черно море в Разград

Колоритни съперници за Черно море и ЦСКА 1948, ако продължат в Лига на конференциите