Край на интригата! Изпадащите от Втора лига вече са факт

Снимка: Ивайло Илиев/Actualno.com

1784 0

Част от срещите в 33-ия кръг на Втора лига оформиха долната част от класирането и официализираха изпадащите в аматьорския футбол. Това са Бдин Видин, Марица Пловдив, Черноморец Балчик и Черноморец 1919.

Марица се завръща в Трета лига

Първите два тима научиха съдбата си още в предните седмици след серия от негативни резултати, докато отборите от Източна България днес се приближиха до отпадането в Трета лига

В ключов се превърна успехът на Спортист Своге, който се наложи с 1:0 днес като домакин на бургазлии и така ги прати в зоната на изпадащите. Отборът от Балчик пък се наложи с 2:0, но изоставането му продължава да се голямо.

Тепърва ще играят и фаворитите в надпреварата - Септември София (като гост в дербито на Монтана), а Марек ще гостува на Янтра Габрово. Именно столичани, съперникът им и дупничани се борят за втората елитна квота и място на баража след директното класиране на Спартак Варна.

Още: Изненада: Росен Кирилов си свърши работата, но няма да е треньор на Спартак Варна в Първа лига

Минал през ЦСКА 1948 вратар коментира тавана на заплатите във Втора лига (ВИДЕО)

Български клуб ще става 'сателит' на Гьозтепе на Станимир Стоилов?

БФС не прости на Велислав Вуцов след поредния скандал с негово участие

Георги Иванов с пресконференция пред медиите след ключовата среща с клубовете

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!