Монтана взе точка и от Черно море на "Тича"

777 0

Монтана върви към спасението с малки крачки - точка по точка. Последният в "А" група успя да спечели пункт и срещу Черно море на "Тича", завършвайки 1:1.

Аутсайдерът успя да поведе в този мач в 50-ата минута, след попадение на Асен Георгиев. Само 4 минути по-късно Стенио дос Сантос успя да изравни. Георги Илиев центрира от корнер, Стенио се пребори с отбраната и с глава прати топката в мрежата на Монтана.

Монтана можеше да поведе още в 16-ата минута, когато бившият играч на "моряците" Иван Коконов опъна мрежата на Китанов, но съдиите прецениха, че той е бил в засада и отмениха попадението.

В 80-ата минута пък "моряците" могат да съжаляват, че не удържаха победа пред своите фенове. Възпитаниците на Никола Спасов получиха право да изпълнят дузпа, заради нарушение на Георги Ангелов срещу Валентин Йосков.
На бялата точка застана опитният Георги Илиев, който обаче не съумя да преодолее вратаря на гостите Христо Иванов. Той успя да избие удара на халфа.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

В 85-ата минута събитие извън очертанията на терена беляза мача. Наставникът на Монтана Емил Велев бе изгонен заради оспорване на съдийски решения. По пътя му към трибуните Кокала бе обстрелян с бутилка.

До края никой от двата тима, които нямат победа в последните си пет мача в първенството, не успя да се пребори за такава. Последните минути минаха под натиска на варненци, но Монтана се бе окопал добре в защита.

Равенството не промени позициите на двата тима в класирането - Черно море остава пети с 27 точки, а Монтана - последен, с едва 16 пункта. Този резултат обаче бе прът в колелото на домакините в целта им да се докопат до място, даващо право да играят в Европа.