Ботев Пловдив заграя за Панатинайкос с прагматичен успех над Ботев Враца (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

544 0

Ботев Пловдив постигна прагматичен успех, без да блести, с 3:1 над Ботев Враца. Интересното на сблъсъка в Северозапада бе, че всички четири попадения паднаха през втората част на срещата.

Ботев Пловдив загря подобаващо за Панатинайкос

Ботев Пд загря подобаващо за Панатинайкос

През първото полувреме "канарчетата" доминираха и контролираха играта. Въпреки това, до гол не се стигна. Ботев Враца пък чакаше своите шансове на контраатака, но така и не успяваше да ги материализира в попадения.

Втората част бе далеч по-интересна. Девет минути след началото на второто полувреме Ботев Пловдив откри резултата. Нвачукву напредна по левия фланг и центрира успоредно на голлинията. Там на точното място бе Мартин Секулич, който отбеляза в опразнената врата.

В 57-ата минута комбинацията Нвачукву-Секулич отново наказа врачани. Крилото се пребори за топката и върна към Секулич, който от близко разстояние разстреля Бариос.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

Три минути по-късно Ботев Враца върна един гол. Даниел Генов бе изведен от Спас Георгиев в наказателното поле и с техничен изстрел прехвърли Игонен.

В 77-ата минута "канарчетата" отново върнаха аванса си от две попадения. Гостите изпълниха корнер, Йонас Там продължи с глава, а Янис Карабельов не пропусна от близко разстояние.

Следващият мач на момчетата на Душан Керкез ще бъде във втория квалификационен кръг на Лига Европа. "Канарчетата" ще летят до Гърция, където ще мерят сили с Панатинайкос. Във временното класиране в Първа лига те заемат втората позиция с 3 точки само зад Левски.

От другата страна, Ботев Враца е на предпоследната 15-а позиция. В следващия си мач момчетата на Тодор Янчев гостуват на Левски на "Герена".