ЦСКА гони нападател през зимата


ЦСКА гони нападател през зимата
Снимка: Официален сайт на ЦСКА

1778 0

ЦСКА ще се раздели с нападателя Кевин Кубемба през зимната пауза. Решението за това е било взето след мача с Ботев (Пловдив) (1:1), в който централният нападател отново бе напълно незабележим на терена и така и не успя да се разпише. Нещо повече, националът на Конго дори игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията Волен Чинков можеше да отсъди втора дузпа за пловдивчани.

Цяла година вече Кубемба е дубльор на Фернандо Каранга. Той обаче така и не може да постигне дори 20% ог ефективността на бразилеца. Кевин има само 1 гол в елита, а наскоро вкара хеттрик във вратата на Несебър за Купата на България. Като цяло обаче от него се очаква доста повече и слабото му представяне е накарало шефовете да вдигнат ръце от него. Треньорът Стамен Белчев бе последният, който вярваше в качествата на Кубемба, но и той вече не смята да разчита на него и го призна с половин уста след мача с Ботев в събота, пише "Меридиан мач".

Кевин Кубемба дойде на “Армията” миналата зима с договор до лятото на 2019 година. Нападателят пристигна от белгийския Сент Трюиден откъдето не скриха радостта си от раздялата с този футболист. Причината бе, че Кубемба бе с дисцпилинарно наказание в бившия си клуб, и повече от 2 месеца не бе попадал в групата за официалните мачове на тима. В Белгия дори бяха изумени как нападателят е успял да си намери нов отбор. Най-накрая и в ЦСКА-София разбраха какво бреме е играчът. “Червените” ще опитат да му намерят нов клуб още сега, за да могат да му вземат поне някаква трансферна сума.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Реклама
Най-четени новини

виж всички