ЦСКА с първа победа: Двама българи вкараха - единият за първи път (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

2797 0

ЦСКА записа първа победа през новия сезон. "Армейците" победиха с 3:1 Хебър Пазарджик, като първото домакинство на отбора през кампанията се състоя пред празни трибуни заради наказанието за ексцесиите срещу ЦСКА 1948 в края на миналия сезон.

ЦСКА победи Хебър Пазарджик

Така футболистите на Томислав Стипич събраха три точки, докато съперникът от Пазаржик остава с 0 след два изиграни мача. Хебър пък остава без победа над ЦСКА през този век - стигайки до едно равенство и записвайки шест загуби.

Джонатан Линдсет се отличи с две асистенции. Първо в 18-ата минута от аутлинията намери Станислав Шопов, който във вратарското поле отклони с по-слабия си десен крак, а след рикошет в бранител топката влезе в мрежата. След това в 43-тата предостави топката на Марселино Кареасо, който с изстрел извън наказателното поле с левия си крак прати топката прецизно в долния ляв ъгъл зад Петър Дебърлиев. Третият гол пък бе дело на Георги Чорбаджийски - дебютен за него с "червените".

В 83-тата минута пък дойде първият точен удар към вратата на ЦСКА през този сезон. Той се превърна и в гол след чудесни действия на Набил Макни.

Следващото изпитание в Първа лига за "армейците" е гостуване на завърналия се в елита Спартак Варна (03.08). Хебър Пазарджик пък ще търси първи точки срещу друг столичен тим - Слвия (02.08).

ЦСКА срещу Хебър Пазарджик

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

Първо полувреме

В 3-тата минута се стигна до дискусионна ситуация. Санянг вдигна лакътя си и сякаш закачи Кабов в областта на главата - въпреки че Дюлгеров видимо щеше да улови топката безпроблемно. Кабов падна на земята и гостите искаха дузпа. Андрееев първоначално не отсъди нарушение, а ВАР сякаш правилно не се намеси и дузпа нямаше.

В 7-ата минута Вион стреля от около 30 метра и леко встрани от вратата, а топката изненада Дебърлиев, който все пак се намеси и изби в ъглов удар. След центрирането на първа греда не се стигна до нищо по-опасно. Впоследствие обаче пое топката и опит от малък ъгъл остро отиграване, което Дебърлиев изби в тъч.

След четвърт час игра Скаршем проби добре отдясно и влезе в наказателното поле, за да опита пас по земя, но топката бе избита в корнер. След ъгловия удар топката бе пратен право в ръцете на Дебърлиев.

18' - 1:0! Линдсет бе изведен с чудесно подаване и нахлу в наказателното поле, след което върна към вратарското поле и намери Шопов, който с по-слабия си десен крак отклони, а след рикошет в противников бранител топката влезе в мрежата.

В 24-тата минута Хайнц стреля силно от малък ъгъл от фал. Дебърлиев се намеси, но топката почти стигна до Чорбаджийски, преди бранител на Хебър да се намеси.

В 27-ата минута "червените" направиха отлична комбинация пред противниковото наказателно поле. Шопов намери Линдсет технично в наказателното поле, а норвежецът опита изстрел, който бе блокиран, за да се стигне до пореден корнер. Заучено изпълнение, при което Хайнц центрира твърде високо, а топката дори докосна напречната греда. Дебърлиев бе наясно, че няма да влезе в мрежата му и я остави.

Две минути след това Хайнц бе изведен срещу Дебърлиев, но се забави, бе застигнат от играч и стреля твърде слабо и право във вратаря с по-слабия си ляв крак.

В 42-рата минута Атанас Кабов стреля отдалеч, а топката се насочи заплашително към вратата на ЦСКА, но все пак мина достатъчно над напречната греда.

43' - 2:0! Кареасо стреля извън наказателното поле с по-слабия си ляв крак. Нямаше много сила в удара му, но той бе перфектно насочен в ъгъла на Дебърлив, пред когото имаше куп играчи.

Във втората минута от добавеното време Дебърлиев излезе неразчетено, а Санянг пое топката и опита да вкара, но пред вратата на Хебър имаше достатъчно бранители и един от тях изчисти в корнер.

Второ полувреме

Второто полувреме започна доста по-мудно. В 58-ата минута Чорбаджийски стреля много мощно от около 30 метра, а Дебърлиев изби в ъглов удар. Хайнц центрира от корнера, но Дебърлиев изби.

В 62-рата минута Скаршем овладя центриране на аутлинията в наказателното поле и опита остро подаване, но топката бе избита в корнер.

Секунди след това Петко Панайотов и Иван Тасев се появиха в игра вместо Станислав Шопов и Тобиас Хайнц.

В течение на полувремето ЦСКА се разигра. В 73-тата минута Линдсет изведе Панайотов в наказателното поле, младокът стреля, но Дебърлиев спаси. Впоследствие бе вдигнат флагът за засада.

В 75-ата минута Чордбаджийски бе изведен с отлично подаване. Той овладя чудесно и преодоля Дебърлиев, след което потърси опразнената врата, но единственият бранител пред него успя да предотврати сигурния гол.

81' - 3:0! Чорбаджийски вкара първия си гол за ЦСКА. Кареасо му подаде вляво, младокът влезе в наказателното поле и технично намери далечния ъгъл.

83' - 3:1! Набил Макни показа техника в наказателното поле на ЦСКА, направи залъгващо движение, след което с левия си крак изпрати топката неспасяемо в мрежата.

В 88-ата минута Скаршем също вкара, но имаше засада. Хебър върна едно попадение в 83' чрез Набил Макни.

Състави

ЦСКА: Дюлгеров, Санянг, Петров, Делова, Вион, Кареасо, Шопов, Линдсет, Хайнц, Скаршем, Чорбаджийски

*Вместо Петко Панайотов, който до последно бе под въпрос, се включва Станислав Шопов.

Хебър: Дебърлиев, Збун, Терзиев, Михайлов, Фонкеу, Пенчев, Макни, Търтов, Хамдиев, Стайков, Кабов

Преди ЦСКА - Хебър

Гостите от Пазарджик стартираха новия сезон с поражение с 0:2 от завърналия се в елита Спартак Варна, след като през миналата кампания трудно запазиха мястото си в елита. ЦСКА пък остави приятни впечатления с подмладения български състав, но загуби с 0:1 от Лудогорец.

Хебър Пазарджик няма победа над този опонент през 21-ви век. "Армейците" са спечелили цели шест от двубоите, като опонентът е стигал до равенство само веднъж - през миналия сезон в Пазарджик (0:0). Само един от двубоите е за Купата.

Общата голова разлика през века е стряскаща - 27:4, като през май 2001-ва личи победа с 9:2. Последните четири успеха за ЦСКА над този опонент (от 2021-ва до 2023-та включително) пък идват с голова разлика 14:0.