Голям срам! Без Европа тази година: ЦСКА 1948 остави беззъб ЦСКА София с празни ръце в скандален бараж! (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

5147 0

ЦСКА продължи свободното си падане от последния месец и ще пропусне участие в европейските клубни турнири догодина! Възпитаниците на Стамен Белчев загубиха решителния бараж за квалификациите на Лига на конференциите от ЦСКА 1948 с 0:2.

Двубоят завърши много грозно - той бе временно прекъснат за около 15 минути, след като фенове на ЦСКА София нахлуха на терена, вбесени от очертаващата се загуба!

Победителите от баража, заедно с втория в крайното класиране, Черно море, ще стартират участието си в ЛнК от втория предварителен кръг. Жребият за него е на 19-ти юни, първите мачове са на 25-ти юли, а реваншите - на 1-ви август.

Можете да проследите какво се случи в детайли ПО-ДОЛУ:

Още: Кюстендилеца раздава шамари на фенове (ВИДЕО)

ЦСКА 1948

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: Евтимов, Вион, Кордоба, Петров, Санянг, Юга, Кареасо, Хайнц, Скаршем, Фаетон, Линдсет

ЦСКА 1948: Маринов, Перейра, Талис, Енрике, Карагерен, Кирилов, Иванов, Василев, Даскалов, Пишчевич

Още: Разярени фенове и ранен полицай: Временно прекъснаха баража за Европа! (ВИДЕО)

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

2' - Далечен удар на Санянг, но Петър Маринов бе на мястото си и изби в корнер.

3' - Линдсет бе оставен непокрит, при ъгловия, но стреля в аут.

9' - Линдсет акробатично успя да пусне топката пред голлинията, но там нямаше негов съотборник и защитник на ЦСКА 1948 успя да изчисти. Определено, ЦСКА София стартира по-добре срещата.

Още: Педриньо с уникален гол срещу ЦСКА (ВИДЕО)

17' - Интересен шут на Хайнц от малък ъгъл, топката обаче премина над вратата.

30' - 1:0 за ЦСКА 1948! Талис центрира с десния крак от левия фланг, Санянг не покри добре Неделько Пишчевич и той отбеляза от близко разстояние.

33' - Отменен гол на ЦСКА София! Християн Петров вкара с глава, след центриране от пряк свободен удар, но се оказа, че е бил в засада.

40' - Нисък удар на Ради Кирилов - Димитър Евтимов бе концетриран и успя да избие.

43' - Поредни колебливи действия на Санянг, Талис залъга добре него и Християн Петров и отправи хубав изстрел от границата на наказателното, но Евтимов го отрази в корнер.

45+3' - Греда за ЦСКА 1948! Педриньо проби отлично по левия фланг, влезе навътре, докато Амос Юга безуспешно се мъчеше да го затрудни, ударът му с десния крак обаче срещна страничния стълб.

ПОЧИВКА! ЦСКА 1948 завърши много силно полувремето и спокойно можеше да удвои преднината си. Голът на Пишчевич и отмененото попадение на Християн Петров пречупиха ЦСКА София и до края на първата част те бяха в нокдаун.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

53' - 2:0 за ЦСКА 1948! Феноменален гол на Педриньо от пряк свободен удар, от около 40 метра, с техника на удара тип "Жуниньо Пернамбукано"! Може би Гола на сезона в българския шампионат!

57' - Слаб изстрел на Скаршем и Маринов улови без проблем.

66' - Скаршем излъга Джонатан Перейра и отправи хубав удар, но топката профуча над напречната греда. ЦСКА София обаче не може да окаже сериозен натиск и изненадата започва да изглежда все по-възможна....

73' - Първи слаби действия в защита на ЦСКА 1948 от началото на срещата! Петър Маринов действа комично и не успя да изчисти топката, но домакините не успяха да се възползват след това.

75' - Евтимов се намеси добре след удар на играч на гостите, а после бе вдигната засада на Бирсент Карагерен.

76' - Ради Кирилов бе изведен добре леко отляво, но тежкия му шут с левия крак премина покрай страничната греда.

87' - Остър диагонален удар на Георги Чорбаджийски, но покрай целта. Времето на ЦСКА София сякаш изтече....

89' - Грозни сцени на Националния стадион! Мачът е временно прекратен, защото фенове на домакините нахлуха на терена!

** След 15-20-минутно прекъсване, мачът все пак бе подновен!

90' - Евгений "Жека" Сердюк бе изведен сам срещу Евтимов, но би нескопосано и вратарят спаси.

КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА 1948 се класира за квалификациите на Лига на конференциите!

ЦСКА срещу ЦСКА 1948 по ТВ: Къде да гледаме баража за Лигата на конференциите?

Преди ЦСКА срещу ЦСКА 1948

ЦСКА се намира в кошмарна серия от цели пет поредни мача без победа във всички турнири (четири от тях са загуби). "Армейците" са допуснали поражение във внушителните шест двубоя от последните девет! Като за този период имат само два успеха.

ЦСКА 1948 също изкара много тежък период, като започна 2024-та година с 11 поредни мача без победа, както и със само един успех в първите 17 срещи. След тази серия обаче дойдоха двете победи над Ботев Пловдив и над Славия, с които ЦСКА 1948 си осигури седмото място и участието в този сблъсък.

ЦСКА 1948 има само една победа в това съперничество. ЦСКА е със седем успеха, докато срещите, приключили наравно, са две. Общата голова разлика от всички мачове е 17:8. Ако днес има равенство, то ще последват две продължения от по 15 минути. Ако и след тях не бъде излъчен победител, ще има дузпи.