Три от общо 11 дербита ЦСКА - ЦСКА 1948 са ръководени от Кабаков - как завършиха те?

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

33 0

Тази неделя ЦСКА 1948 трябваше да посрещне ЦСКА в дербито на четвърти кръг в Първа лига. Това ще бъде 12-ият двубой между тези два тима, откакто днешните домакините по програма влязоха в българския елит.

ЦСКА с осезаемо преимущество в сблъсъците

В досегашните 11 сблъсъка ЦСКА има осезаемо преимущество - 7 победи, 2 равенства и само 2 загуби.

ЦСКА 1948 има само 2 победи в 11 мача срещу ЦСКА

Още: Най-любимият играч на феновете на ЦСКА с ТОП красавица - двамата се обичат до полуда (СНИМКА)

От БФС обявиха нарядите за 4-ти кръг, след което стана ясно, че главен рефер на "червеното" дерби ще бъде опитният Георги Кабаков. Проверка на Sportlive.bg установи, че това ще е четвърти сблъсък между двата тима, който Кабаков ще свири.

Трите "червени" дербита, които Кабаков е свирил

Първият се състои през май 2021 г. и тогава ЦСКА 1948 печели с 1:0 благодарение на гол на Марио Топузов. Кабаков ръководи и битката между тези два тима през март 2023 г., когато ЦСКА бие с 1:0 като гост. Единственото попадение бележи Тобиас Хайнц.

Последната среща между "червените" отбори, която свири този рефер, е през септември 2023 г. Тогава тимът от "Българска армия" надделява с 2:0 след 2 гола на Дюкенс Назон.

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

Двубой №12 между ЦСКА 1948 и ЦСКА е в неделя, 11 август, от 19:00 часа. А ето как Гриша Ганчев се притече на помощ на ЦСКА

Още: Потвърдено: Цецо Найденов гръмна - ЦСКА 1948 с трансферен удар от 9-кратен шампион на топ 5 първенство в Европа

"ЦСКА е единственият отбор, който не коментира съдиите, НО...": Филип Филипов избухна