Левски изоставаше с 0:2, но не загуби: Представи състава, 2-метров гигант впечатли (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС

15846 0

Левски остана без загуба в приятелските мачове, част от подготовката за сезон 2024/25. "Сините" изоставаха с 0:2 от Макаби Нетаня, но въпреки това успяха да изравнят в рамките на по-малко от две минути през второто полувреме.

Левски приключи при 2:2 с Макаби Нетаня в последния мач преди сезон 2024/25

Това е трето поредно реми за Левски, като малко преди старта на сблъсъка с Макаби Нетаня бе официално представен отборът за новата кампания (можете да го видите по-долу в материала).

Мустафа Сангаре записа неофициален дебют и остави чудесни впечатления, въпреки че не вкара гол. Той показа добра повратливост, въпреки че е близо 2 метра висок. Показа и добра игра с глава, след като Цунами центрира и от неудбна позиция нападателят стреля с глава от границата на наказателното поле, преодоля противниковия страж, но топката се отклони в страничния стълб.

В контролите преди това "сините" победиха Спартак Плевен (2:0) и Септември София (5:0), а след това завършиха наравно с Черно море (0:0) и с Арда (0:0). За Левски сезонът започва с гостуване на Локомотив София, което ще се състои в събота (20.07) от 21:00 часа.

Първо полувреме

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

След като Фадига задържа добре топката, използвайки физиката си, комбинира с Петков и младокът стреля отдалеч. Първият удар по посока вратата на Макаби Нетаня обаче бе много неточен.

След четвърт час игра се стигна и до първия точен удар, Евертон направи добро лъжливо движение, а след това стреля извън наказателното поле, но твърде леко и в ръцете на стража.

В 18-ата минута Майкон получи неприятен удар в лицето и трябваше да му бъда оказана медицинска помощ за 1-2 минути.

В 23-тата минута вратарят на Левски Маркович показа добър рефлекс и отрази изстрел на Бар Коен в далечния му ъгъл.

В 27-ата минута Алдаир остана на земята, след като бе премазан от противников футболист в гръб. Това принуди главният рефер да покаже и първи жълт картон, като породи и освирквания от трибуните.

38' - 0:1! Гостите поведоха чрез Златанович. Фреди Вагас проби добре отдясно и намери непокрития Златанович, който нямаше проблем да насочи топката в мрежата.

В 43-тата минута Алдаир центрира отлично отдясно, а Александър Колев скочи и игра с глава, като добре обърна топката към обратния ъгъл, но противниковият страж показа впечатляващ рефлекс и спаси.

Второ полувреме

53' - 0:2! Златанович бе изведен очи в очи срещу Пламен Андреев и стреля прецизно, като топката влезе в мрежата след контакт с десния страничен стълб.

61' - 1:2! Ел Джемили проби отдясно и влезе в наказателното поле, като подаде към Петков, който отклони в мрежата.

63' - 2:2! Фабио Лима центрира от ъглов удар и намери Цунами, който с глава стреля отлично и преодоля стража.

В 83-тата минута Цунами центрира към близо 2-метровия Сангаре, който стреля от трудна позиция на границата на наказателното поле, но въпреки това се справи чудесно и видя как топката се отклонява в страничния стълб.

Три минути след това Сангаре поиска с човек на гърба, завъртя се бързо и влезе в наказателното поле, но последвалият удар бе покрай страничния стълб.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 44. Матей Маркович – 21. Алдаир, 5. Келиан Ван дер Каап, 6. Цунами (К), 50. Кристиан Димитров – 97. Асими Фадига, 10. Асен Митков, 3. Майкон – 17. Евертон Бала, 88. Марин Петков, 9. Алекс Колев

Резерви:: 1. Пламен Андреев, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев

• старши треньор: Станислав Генчев.

Входът за феновете, които желаят да подкрепят отбора, ще е свободен, като ще е отворен сектор "А". Новите попълнение в клуба са пет. Отборът на Станислав Генчев се подсили с Алдаир, Александър Колев, Матей Маркович, Клемент Икенна и Мустафа Сангаре, които също ще бъдат представени.

Генчев промени игровата постройка на отбора, като в момента построява избраниците си в схема 3-1-4-2. До този момент Левски записа 2 победи и 2 равенства. "Сините" победиха Септември и Спартак Плевен, като направиха хикс срещу Черно море и Арда.

Още: Станислав Генчев е поел цялата отговорност за селекцията, шефовете на Левски имат съмнения?

Ново 20: Не приоритетна цел, а краен вариант е Андреа Христов за Левски

Левски - Макаби (Нетаня) по ТВ: Къде да гледаме последната контрола и официално представяне на "сините"?

Лудогорец е единственият български клуб в топ 100 на ранглистата на УЕФА

Записал 100 мача за Левски е обнадежден: Иска ми се те 2-мата да са точните хора, това е прекият път към успеха