В неофициалния дебют на Станислав Генчев: "Сини" юноши донесоха първа победа на Левски в контролите (ВИДЕО)

Снимка: Официален сайт на Левски

4238 0

Левски започна успешно в първата си контрола през лятната подготовка за сезон 2024/25. В неофициалния дебют на Станислав Генчев "сините" победиха втородивизионния Спартак Плевен с 2:0. Попаденията отбелязаха Преслав Бачев и Марин Петков през първата част.

Заради големите горещини срещата бе преместена от 18:30 за 19:00 часа и бе наблюдавана от над 1000 души в Правец. Майкон и Алдаир също записаха първите си минути за столичани.

Левски започна по-добре двубоя и поведе още в 6-ата минута. Новото попълнение Алдаир подаде към Асен Митков в наказателното поле на Спартак Плевен. Той намери Преслав Бачев, който стреля, а топката мина между ръцете и краката на Преслав Антонов и влезе в неговата врата.

Над 1000 фенове на Левски присъстваха на неофициалния дебют на Генчев, като отборът му държеше инициативата. В средата на полувремето отново Алдаир направи много добър пробив по десния фланг. Успя да влезе в наказателното поле, след което подаде към Преслав Бачев, който стреля, но вратарят спаси. Малко след това двубоят бе прекъснат за кратка почивка за вода заради горещото време.

В 30' Пламен Андреев направи спасяване, след като Тончо Георгиев отправи много опасен удар от разстояние.  7 минути след това Левски поведе с 2:0. Марин Петков вкара майсторски гол, като стреля от фал, а топкатамина между стената от играчи, която бе построил вратарят на Спартак.

През второто полувреме Генчев направи доста промени. В 63' Джавад Ел Джемили имаше шанс за гол, но ударът му мина покрай вратата.  В 70' Боян Дишков направи много добро спасяване. Галчев центрира отлично, след което Майкон с глава свали топката към Асими Фадига, който стреля, но бе спрян.

5 минути по-късно Борислав Рупанов отправи удар от сериозна дистанция, но отново покрай вратата. Натискът продължи и след това, като този път Лима бе разделен от това да вкара, но и той бе неточен в опита си. До края на полувремето така и не паднаха повече попадения.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 1. Андреев, 77. Михалев, 50. Димитров, 6. Цунами, 21. Алдаир, 20. Чандъров, 10. Митков, 16. Бачев, 17. Евертон, 88. Петков, 19. Йовов

Резерви: 99. Александър Марков (В), 3. Майкон, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 15. Александър Божилов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 90. Александър Колев, 97. Асими Фадига

Това ще бъде първа под ръководството на Станислав Генчев, било то и в контрола. Левски и Спартак Плевен не са се срещали в шампионатен двубой от 2002 г., когато за последно "сините" спечелиха домакинството си с 4:1.

В игра се очаква да видим и някои от новите попълнения, като Алдаир и Алекс Колев.  Следващата проверка ще бъде чак след седмица срещу Септември - отново в събота и от 18:30 часа.