Локо и Черно море си поделиха по точка в Пловдив

917 0

Локомотив (Пд) завърши 1:1 срещу гостите от Черно море в мач от 17-ия кръг на "А" група.

Треньорът на "смърфовете" Христо Колев направи една промяна в групата за мача в сравнение с предишния двубой срещу Марек. В състава се завърна вратарят Йордан Господинов, чието наказание вече изтече. Той зае мястото на Теодор Скорчев и започна двубоя като титуляр.

През първия четвърт част от срещата Локомотив (Пд) игра много активно и се опита да вкара гол. Най-чистото положение пропусна Ванчо Траянов, който стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят на гостите Илко Пиргов изби топката.

В средата на полувреме след центриране от фаул в наказателното поле на домакините защитникът на "моряците" Кирил Котев се сблъска с Йордан Господинов. В крайна сметка Котев трябваше да бъде принудително заменен, след като се оказа, че е счупил носа си.

В 39-ата минута Локомотив (Пд) поведе в резултата. Бирсент Карагерен направи отлично подаване към Мартин Камбуров, който вкара за 1:0. Това бе гол №149 за Камбуров в "А" група.

Веднага след почивката Симеон Райков пропусна страхотна възможност да изравни резултата, след като се освободи добре от защитник на "смърфовете", но прати топката в аут. В 60-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Тодор Паланков в наказателното поле, но реферът Станислав Ставров не отсъди 11-метров наказателен удар.

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

Малко по-късно Райков стреля от далечно разстояние, но уцели гредата на вратата, пазена от Йордан Господинов.

В 80-ата минута Черно море все пак успя да изравни. Михаил Венков проби по крилото, подаде на Матиа Курьор, който безпроблемно вкара за 1:1.

Двата отбора имат изиграни общо 86 мача в "А" група. Локомотив (Пд) има 35 победи срещу 25 загуби, а 26 пъти двата отбора са завършвали наравно.