Англия и Сърбия сътвориха антирекорд, невиждан на Европейско първенство, откакто има статистика

3470 0

Победата на Англия над Сърбия създаде нежелана евроистория и записа незавидна статистика на Европейското първенство по футбол. "Трите лъва започнаха победно на Евро 2024 в Гелзенкирхен, като Джуд Белингам отбеляза единствения гол в мача 13 минути след това.

Англия вече е начело в група С, след като Дания и Словения завършиха наравно 1:1 в първия си мач. До момента само Англия и Испания са записали суха мрежа.

През първото полувреме англичаните доминираха и владееха инициативата, но през втората част ситуацията се промени. Отборът на Гарет Саутгейт трябваше да се брани през голяма част, а Сърбия бе доминиращият отбор в атака.

Още: Джуд Белингам изненада с ново празнуване на гол, което остана скрито при победата на Англия (СНИМКА)

Откакто се води статистика не е имало подобен случай

Англия и Сърбия записаха прекалено малко удари в двубоя помежду си

И все пак - според "ITV" в двубоя е имало общо 11 изстрела между Англия и Сърбия. И цифрата е най-ниската в мач на турнир от Европейско първенство, откакто статистиката започна да се записва през 1980 г.

Англия има пет удара, три от които бяха към вратата, като един бе голът на Белингам. Сърбия имаше още един точен и шест неточни, но Джордан Пикфорд трябваше да направи само едно спасяване, за да отклони удар на Душан Влахович от дистанция. А легенда на Ливърпул има едно сериозно притеснение за Англия на Европейското по футбол.

Още: Гарет Саутгейт: Изстрадана победа, хареса ми, че трябваше да страдаме без топка

Европейско първенство по футбол: Украйна забравя за войната, Франция в опасност, а Белгия ще тупа слабак

Гледай Австрия - Франция НА ЖИВО - един от големите фаворити в първи сблъсък на Европейското по футбол!

Румъния - Украйна по ТВ: Кога и къде да гледаме мача от Европейското първенство по футбол?

Пълна ТВ програма на Европейското първенство по футбол 2024 - кога и къде гледаме всеки мач от Евро 2024