Хърватия се черви, Германия респектира, а Шотландия се съвзе в Ден №6 на Европейското по футбол

1963 0

Три любопитни двубоя украсиха Ден №6 от Европейското първенство по футбол 2024 - 2 равенства и една категорична победа. Успехът бе записан на сметката на Германия, който си осигури излизане от групата си.

Голямата изненада дойде от Хърватия, които стигнаха до обрат срещу Албания, но не успяха да го задържат и завършиха наравно 2:2. По 1 гол си отбелязаха Шотландия и Швейцария в късния мач от днешната програма, но срещата предложи интересни моменти и един много красив гол.

Какво се случи на днешния ден (19 юни) на Евро 2024?

Хърватия - Албания 2:2

Хърватия и Албания записаха паметен първи двубой помежду си - в груповата фаза на Европейското първенство по футбол 2024. Балканските селекции не успяха да се победят във вторник, но дълго време ще се говори за развоя на срещата (2:2).

Албания с изключителен завършек

“Орлите” във втори пореден двубой тръгнаха убедително - този път чрез гол на Казим Лачи още в 11-ата минута. Хърватите успяха да обърнат до 2:1 чрез рожденика Андрей Крамарич (74’) и Клаус Гясула, който имаше нещастието да си забие автогол 120 секунди по-късно.

Любопитен факт е, че “грешникът” за албанците се появи в игра секунди преди първия гол на съперника, а на терена замени голмайстора сред съотборниците си Казим Лачи. 34-годишният халф на Дармщад се превърна в първата резерва с автогол на Европейско. Накрая именно Казим Лачи изравни срещу Хърватия в последната минута от добавените шест.

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

Андрей Крамарич пък се превърна в едва третия рожденик, който вкарва навръх личния си празник след Жан-Франсоа Домерг (1984) и Уесли Снайдер (2008). Сега пред селекциите предстои спор с Италия за Хърватия и такъв с Испания за албанците. Това се превърна в първия футболен двубой между Хърватия и Албания.

Германия - Унгария 2:0

Германия победи убедително с 2:0 Унгария във втория кръг от груповата фаза на Европейското първенство по футбол 2024. В Щутгарт възпитаниците на Юлиан Нагелсман не оставиха шансове на “маджарите”.

Резултатът откри Джамал Мусиала в 22', така че се превърна в първия играч на Евро 2024, който има повече от едно попадение. В края на първото полувреме бе отменен гол на Шалай, до какъвто унгарците останаха далеч след почивката.

Халфът на Барселона предреши развоя с гола си в 67'. Това беше първото му попадение на Европейско първенство. С втората си победа в рамките на две срещи - възпитаниците на Нагелсман заслужиха класирането си за 1/8-финалите.

Мусиала със силен мач

В официален двубой Германия не беше побеждавала Унгария от Световното през 1954 година. След това отборите са играли три срещи, като "маджарите" печелят една, а другите завършват без победител.

Шотландия - Швейцария 1:1

Шотландия и Швейцария завършиха наравно в двубой от втори кръг в група "А" на Европейското първенство по футбол. Двата тима си размениха по 1 гол в Кьолн, като Скот МакТоминей откри в 13-ата минута, а Джердан Шакири изравни за "кръстоносците" в 26'.
Попадението на опитния швейцарец бе доста зрелищно и красиво, като бе реализирано от въздуха от позиция извън наказателното поле.
Швейцария потърси победата, но успя да стигне до 2 гола - в 33' и 82', като и двата бяха отменени заради засада. Първият бе дело на Дан Ндой, вторият - на Бреел Емболо.

Така в група "А" категоричен лидер е домакинът Германия, който вече е на осминафинал, Швейцария е втори с 4 точки, а Шотландия - трети, с 1. Унгария все още няма спечелена точка в групата.