"Позорно решение" или "безразсъдно" действие? Дузпата на Хари Кейн предизвика фурор на Европейското (СНИМКА)

"Позорно решение" или "безразсъдно" действие? Дузпата на Хари Кейн предизвика фурор на Европейското  (СНИМКА)

122 0

Англия и Нидерландия приключиха при 1:1 първото полувреме на втория полуфинал на Европейското първенство по футбол. "Лалетата" поведоха в резултата в 7' след гол на Шави Симонс, а в 18' Хари Кейн изравни от дузпа.

Сериозни спорове за дузпата на Англия

Именно тази дузпа предвизика редица спорове. Гари Невил описа решението на рефера Феликс Зуайер да присъди фала срещу Дензъл Дъмфрис като "позор", докато Иън Райт смяташе, че това е "безразсъдно подхождане" от страна на защитника.

Част от феновете и експертите смятат, че не е имало дузпа, но и има и солиден брой, които подкрепят решението на Цвайер да даде наказателен удар.

Още: Европейско първенство по футбол НА ЖИВО: Нидерландия - Англия 1:1, спасяване на Пикфорд (ВИДЕО)

Когато Цвайер беше инструктиран да погледне монитора си, Лий Диксън – на поста ко-коментатор на ITV – каза, че ще бъде "изумен", ако бъде отсъдена дузпа.

Кристина Ункел, съдийски анализатор на ITV за Евро 2024,  пък призна, че е изненадана, че инцидентът е проверен, "защото не е ясна и очевидна грешка".

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

В своя анализ на полувремето Гари Невил нарече решението "позор". "Мисля, че това е абсолютно позорно решение. Той просто влезе естествено, за да се опита да блокира удара. Това не е дузпа за мен, далеч не е дузпа и не мисля, че имаше много играчи на Англия, които претендираха за нея".

Деклан Райс с фрапантна грешка на Европейското по футбол, довела до бижу на Шави Симонс (ВИДЕО)

Гарет Саутгейт става "сър" - дори и Англия да не спечели Европейското по футбол

Нидерландия - Англия в исторически за века дуел на Европейското по футбол: 16 луди факта + СЪСТАВИ за мача

Нидерландия - Англия по ТВ: Къде да гледаме полуфинала от Европейското първенство по футбол?

ТВ програма за ДНЕС на Европейското по футбол: Мегасблъсък определя втория финалист

Направи ли УЕФА Нидерландия фаворит в полуфинала с Англия: От Централата със съдбоносно решение, касаещо срещата