Американски триумф при 200 метра спринт при жените, сензация в Париж се размина със златен дубъл

645 0

Американката Габриел Томас грабна златния медал на спринта на 200 метра при жените в турнира по лека атлетика на Олимпийските игри в Париж.

Тя финишира убедително първа с време от 21.83 секунди. Среброто отиде при Жулиен Алфред от Санта Лучия.Тя успя да навакса в края и завърши с време от 22.08. Алфред по-рано спечели титлата на 100 метра спринт, но не съумя да направи златен дубъл.

Още: Велик рекорд на Игрите в Париж - първият спортист в историята с пет поредни титли в една дисциплина

Бронзовият медал отиде за Британи Браун, която даде време от 22.20 секунди. Тя изпревари още три състезателки, които останаха в рамките на само 4 стотни  - Дина Ешър-Смит (22.22 сек.), Дарил Нейта (22.23 сек.) и Фейвър Офили (22.24 сек.).

Очаквайте Олимпийски игри в Париж 2024 НА ЖИВО: След победата над Каменова - Ю Тин Лин ще се бие за финал

Олимпийски игри в Париж 2024 НА ЖИВО: Скандалната Имане Хелиф ще се бори за финал