Аржентина с невиждано спасение срещу Мароко на Олимпийските игри, Испания оцеля срещу Узбекистан (ВИДЕО)

807 0

Мароко не успя да оцелее при 15 минути добавено време срещу Аржентина на старта на Олимпийските игри 2024 във Франция. Конкретно футболните двубои се играят на територията на цялата страна, а не само в Париж. Така Мароко и Аржентина завършиха 2:2 в Сент Етиен, докато Испания очаквано се справи с 2:1 срещу Узбекистан насред “Парк де Пренс”.

Мароканците бавеха сериозно двубоя през втората част и заради това се стигна до рядко срещаните 15 минути добавено време. Суфиан Рахими бе големият герой за африканците с головете си в 45+2’ и в 51’ от дузпа. За “гаучосите” точен бе Джулиано Симеоне в 68’, а с последната атака в 105' Кристиан Медина оформи крайния резултат след две греди.

Това бе първи двубой между селекциите в историята на Олимпийските игри. В група В са още Ирак и Украйна, а в следващия кръг "гаусочите" играят с Ирак, а Мароко с европейците.

В група С пък са фаворитът Испания, Узбекистан, Египет и Доминиканската република. “Ла Фурия Роха” повежда в класирането след ценна победа, която даде началото на още едно ново съперничество.

Испания стартира с очакван успех

В Париж Марк Пубил от Алмерия откри в 29’, а Шомуродов изравни от дузпа в добавеното време на първото полувреме. В крайна сметка Серхио Гомес оформи крайното 2:1 в 62’, а три минути по-рано дори пропусна от дузпа.

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

За Испания предстои двубой с Доминиканската република в Париж, докато Узбекистан ще спори с Египет в Нант.

Още: Енцо Мареска се застъпи за Енцо Фернандес след расисткия скандал

Показа ли Алехандро Гарначо неуважение към Меси: Фенове го нападнаха заради Роналдо, той отговори

Президентът на Аржентина уволни зам.-министъра на спорта заради Лионел Меси

След дъжд - качулка: Енцо проговори за жалката си постъпка

След сцените на насилие: КОНМЕБОЛ порица действията на служителите на финала от Копа Америка