Ден на смесените чувства: Дебюти, победи, класирания и няколко разочарования за България на Олимпийските игри

2383 0

Приключи българското участие на Олимпийските игри в първия ден от спортните надпревари, като първите 24 часа на състезания предложиха смесени чувства за всички у нас, които следят в захлас случващото се в Париж.

ВИЖТЕ: Резултати, класиране и медали на българските спортисти на Олимпийските игри в Париж

Големи български победи

Габриела и Стефани Стоеви започнаха добре турнира за двойки в бадминтона. Родните представителки се наложиха над двойката Йънг/Йънг с 2:1 (21:11, 21:23, 21:15) и се насочиха успешно към цел №1 за двете - излизане от групите на турнира. Както е известно, двете до момента не са успявали да преодолеят тази фаза на олимпийски игри.

Сестри Стоеви започнаха успешно на Олимпийските игри в Париж

Радослав Росенов започна страхотно турнира по бокс, като в категория "лека" смачка с 5:0 Баходур Усмонов, който обаче отвори не една, а две аркади на българина (с непозволени средства). Надяваме се, че за следващия двубой българският боксьор ще се справи с физическите проблеми.

Успешен старт за двамата ни гребци

Десислава Ангелова и Кристиян Василев се класираха за 1/4-финалните гонки в дисциплината "единичен скиф" в академичното гребане, като и двамата финишираха под №2 в своите серии, класирайки се напред. Следващите им състезания са на 30-ти юли.

12-ти в света на земя

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

Кевин Пенев остана едва 42-ри в многобоя на спортната гимнастика, но се отчете със звездно представяне на земя. Той записа 12-та оценка в надпреварата, като остана само на 3 десети от класиране за финал. Въпреки това, 12-тото място в дисциплината е огромно постижение за родния дебютант.

Кевин Пенев е 12-ти на в олимпийския турнир по спортна гимнастика

Разочарованията за България

Две са големите разочарования за родния спорт в първия ден на Олимпийските игри. Петър Мицин, който се целеше във финал на дисциплината 400 метра свободен стил, отпадна още в сериите в надпреварата и финишира на 21-во място в дисциплината, както и предпоследен в своята серия.

Антоанета Костадинова пък не успя да преодолее пресявките на 10 метра въздушен пистолет - дисциплината, в която грабна сребърен медал на Игрите в Токио преди 3 години. Тя остана на 16-то място и далеч от 8-цата, която се класира за финала.