Франция се класира за 1/4-финалите на футболния турнир в Париж, Япония също е в топ 8

431 0

Олимпийският футболен отбор на Франция за мъже победи Гвинея с 1:0 и записа втора победа на Игрите в Париж. "Петлите" имат 6 точки в група А и на практика си гарантираха участие в четвъртфиналите.

Отборът на Тиери Анри стигна до успеха на стадиона в Ница с гол на Килиан Сидия с глава след центриране на Майкъл Олисе в 75-а минута.

Отличен олимпийски старт за Тиери Анри

Още: Шампионска увереност от Карлос Насар: Ще се върна от Париж с пълни със злато ръце

САЩ с първа победа, Япония е четвъртфиналист

В другия мач от група А САЩ записа първа победа след 4:1 срещу Нова Зеландия и с три точки заема второто място в класирането.

Япония също записа втора победа в груповата фаза след успех 1:0 срещу Мали и се класира за четвъртфиналите. Японците водят в класирането на група D с 6 точки, следвани от Парагвай, който по-рано победи Израел с 4:2.

Безславен дебют за Узбекистан

Узбекистан загуби шансове да продължи във фазата на елиминациите при първото си участие на Олимпийски игри. Тимът загуби с 0:1 от Египет в Нант е без точков актив след първите си два мача в група С.

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

Ахмед Кука донесе трите точки на египтяните с попадение в 11-а минута и отборът е втори с 4 точки, 2 по-малко от испанците, които вече си осигуриха място на четвъртфиналите.

Още: НА ЖИВО: Класиране по медали на Олимпийските игри в Париж 2024 - Австралия гази в плуването (ОБНОВЯВА СЕ)

Драма между Украйна и Мароко

В Сент Етиен Украйна се наложи драматично над Мароко с 2:1, макар че игра с 10 души от 63-ата минута след червен картон на Володимир Салюк. Те спечелиха благодарение на гол на Игор Краснопир дълбоко в добавеното време.

Преди това Дмитро Крискив изведе Украйна напред след 22 минути, а мароканецът Суфиан Рахими, водещият голмайстор на турнира, да изравни от дузпа в 64-ата минута след фаула на Володимир Салюк, заради който беше изгонен.