Футболен прецедент на Олимпийските игри в Париж: ВАР отмени гол 2 часа, след като мач "приключи"

4308 0

На първия ден от Олимпийските игри в Париж 2024 се разигра истинска драма. Футболният мач между Аржентина и Мароко предложи напрежение, след като африканският отбор бе на път да спечели, преди Аржентина да изравни в 116-ата минута на продължението.

Скандално развил се мач на Париж 2024

Голът бе признат от съдията, но мароканският отбор се оплака, че е имало засада. В резултат на това Мароко напусна терена, преди мачът да е приключил официално, което доведе до техническо прекъсване на срещата.

Още: Фенове на Мароко целят арженските национали с пиратки след провала на Олимпийските игри (ВИДЕО)

Скандал на Париж 2024

Международният олимпийски комитет излезе с решение двата отбора да се върнат на терена, два часа след първоначалния край на мача, за да изиграят оставащите моменти. След преглед, голът беше отменен заради засада, и мачът продължи само още четири минути, след което Мароко официално спечели с 2:1 срещу Аржентина.

Оставащото време до края на мача не беше достатъчно за "Ла Албиселесте" да намери нов изравнителен гол, така че когато изглеждаше, че олимпийският дебют на Аржентина ще бъде трудно извоювано равенство, той завърши със странна загуба.

Аржентина с невиждано спасение срещу Мароко на Олимпийските игри, Испания оцеля срещу Узбекистан (ВИДЕО)

На кои нации отказа Ламин Ямал, за да представлява Испания на Европейското?