Калояна Налбантова показа качества и надви французойка за първи олимпийски успех

Снимка: Българска Федерация Бадминтон/Bulgarian Badminton Federation

675 0

Българката Калояна Налбантова записа първа победа на турнира по бадминтон от Олимпийските игри в Париж. Тя победи в групите натурализираната французойка Ки Сюефей с 2:0 гейма (21:18,21:18).

18-годишната състезателка, която по-рано дебютира на олимпийски игри, игра много силно и преодоля както мощната подкрепа за съперничката си, така и по-високия ѝ ранг в бадминтона.

Не я спря нито подкрепата за съперничката, нито опита ѝ

Още: Сестри Стоеви: Важността на мача породи напрежение у нас, успокоихме се във втори гейм

Младата бадминтонистка започна мача с изоставане 7:11, но скоро успя да стопи разликата до 1 точка. В заключителната част на гейма Калояна успя да изравни и дори да поведе, но допусна 18;18. В крайна сметка девойката се взе в ръце и спечели първия гейм, въпреки домакинския фактор в полза на съперничката ѝ и факта, че е с 14 години по-възрастна от нея.

Във втория гейм Налбантова не позволи никакво разколебаване и разгърна качествата си. Тя показа добри разигравания, след които Сюифей оставаше без отговор, и демонстрира самочувствие. В средата на гейма българката поведе с 13:10, но французойката се окопити и узпя да изравни 16:16. Калояна обаче си върна аванса и спечели и втория гейм, а с него и мача.

Налбантова се противопостави, но не успя да спре най-добрата сред жените на Париж 2024

Най-младата бадминтонистка в Париж: Коя е Калояна Налбантова и какви са очакванията към 18-годишната българка?