Отлична "земя" за Кевин Пенев, но 3 десети не стигнаха на таланта да влезе във финал на Олимпийските игри

Снимка: Lap.bg/Lubomir Asenov

10 0

Кевин Пенев дебютира на Олимпийски игри и ще запомни престоя си в Париж с 12-то място на "земя" в многобоя по спортна гимнастика при мъжете.

3 десети не стигнаха на българина да се класира за финала на земя - дисциплината, от която е последният олимпийски медал за българската спортна гимнастика.

Родният талант остана далеч от местата за класиране на финал на индивидуалните уреди и приключва участието си в турнира.

Очаквайте подробности!

Как протече състезанието за Пенев

Той беше част от подразделение 3, като беше част от вечерната програма в многобоя на спортната гимнастика.

Състезанието му започна на успоредка, като съчетанието му беше и с ниска трудност, и с ниско ниво на изпълнение. Това му отреди една от най-ниските оценки за деня и 12.466.

Ако ти хареса това съдържание, последвай ни във Viber ТУК за още интересни и любопитни статии!

Надеждите за финал в дисциплината, която всъщност го прати на Олимпийски игри - прескок, той записа далеч по-добър резултат. И двете му съчетания получиха една и съща оценка - 14.000, което го класира на 15-то място. Ако не бяха наказанията от -0.3 на първото изпълнение и -0.1 на второто, той щеше да се класира по-високо, но отново нямаше да е във финалните 8.

На висилка беше второто най-слабо изпълнение на българина тази вечер, като той се класира извън топ 50 с резултат 12.200.

На земя беше най-доброто изпълнение на българина, след като записа една от най-добрите оценки за изпълнение за вечерта (8.166), но общият му резултат от 14.166 беше достатъчен за място в топ 16, но не и във финала - 12-то място.

На кон с кривни Пенев трябваше да се качва обратно на коня заради проблем, което му донесе и най-ниската оценка за вечерта - 11.633. като оценката за изпълнение 6.033.

На последния уред - халки, той показа добро изпълнение, но ниска трудност, което му отреди оценка 13.166 и 40-то място.

В крайното класиране в многобоя Пенев остана 42-ри.