Ясен е първият финалист на футболния турнир на Париж 2024! Бе на финал и на Токио 2020

1652 0

Ясен е първият отбор, който се класира за финала на футболния турнир на Олимпийските игри в Париж 2024. Това е Испания, която надделя с 2:1 над Мароко в първия полуфинал. Вторият е от 22:00 часа българско време и противопоставя Франция срещу Египет.

Испания е първият финалист на Париж 2024 във футболния турнир - чака Франция или Египет

Припомняме, че "Ла Фурия" игра и във финала на Токио 2020, но тогава загуби с 1:2 след продължения от Бразилия.

В днешния мач всичко тръгна отлично за Мароко, които поведоха в 37-ата минута след точно изпълнена дузпа на Рахими. През втората част обаче първо Фермин Лопес от Барселона изравни, а след това и асистира на Санчес в 85-ата минута за пълния обрат.

Тези две страни играха и на Олимпийските игри в Лондон през 2012 година, когато направиха самоубийствено равенство в груповата фаза и завършиха на последните две места, отпадайки още в групите.