Лука Дончич и Далас Маверикс на колене: Бостън Селтикс е на победа от пренаписване на историята в НБА (ВИДЕО)

984 0

Бостън Селтикс се доближи до историческа 18-а титла в НБА, след като спечели и третия мач от серията срещу Далас Маверикс с резултат 106:99.

Селтикс мачка Маверикс

Тази победа подобри рекорда на отбора с десета поредна победа в плейофите, а в гостуванията Селтикс вече имат баланс 7:0. При успех в четвъртия мач в Далас, Бостън може да спечели серията и да изпревари Лос Анджелис Лейкърс по брой титли в НБА.

Още: Най-силният отбор в НБА иска Александър Везенков! Саша заиграва с трикратен MVP?

Мачът се развиваше спокойно за тима от Източната конференция, като те имаха преднина от 21 точки 11 минути преди края. Далас обаче се доближи до обрат, след като реализира серия от 22:2 и намали разликата на само една точка с оставащи 3:30 минути.

Маверикс не успяха да завършат обрата, главно защото Лука Дончич направи шестото си нарушение 4:12 преди края.

Най-резултатни за Бостън бяха Джейсън Тейтъм с 31 точки и Джейлън Браун с 30 точки. За Далас, Кайри Ървинг отбеляза 35 точки, а Дончич добави 27.

Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!