Реал Мадрид се справи с Барселона и триумфира с Купата на Краля

Снимка: Gulliver/Getty Images

1120 0

Реал Мадрид спечели Купата на Краля, след като в оспорван финал се наложи със 77:71 над големия съперник Барселона.

През първото полувреме двата тима не успяха да натрупат разлика и почивката дойде при резултат 42:41 в полза на каталунците.

След подновяването на мача, Реал Мадрид подобри играта си, но две минути преди сирената за край на срещата, резутатът отново беше равен. Кралският клуб все пак измъкна победата, след като седем секунди преди края Серхио Родригес отбеляза и сложи точка на спора.

Най-резултатен за победителите стана Руди Фернандес със своите 16 точки, като добави и 5 асистенции. Той беше обявен и за MVP на турнира.

За Барселона с дабъл-дабъл от 25 точки и 11 борби е Анте Томич.

Това е втора поредна купа за "Белия балет" и общо 25-та в историята на клуба.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.