Рилски спортист е последният полуфиналист за купата

1083 0

Рилски спортист е последният полуфиналист в турнира за Купата на България. В четвъртфинала самоковци надиграха домакина Спартак Плевен с 88:66 след силно първо полувреме. В него Рилецо се откъсна напред, спартаклии пропускаха доста, и така това лиши вторите 20 минути от интрига.

Утре от 19.00 часа самоковци се срещат с Черно море Порт Варна във втория полуфинал, докато спартаклии вече ще бъдат само зрители.

Джулиън Норфлийт завърши с 21 точки за победителите, а със 17 и 8 борби се отчете Върнън Тейлър. Голямата разлика пък даде шанс на гостите да почиват повече и да са по-свежи за утрешния полуфинал.

От домакините с 13 точки завърши Милен Захариев, а с 12 и 7 борби е Денислав Вутев.

Похвала пък заслужава и групичката фенове на спартаклии, които не спряха да подкрепят отбора от началото до края. /БГНЕС