Везенков със само точка по-малко от най-резултатния при успех на Олимпиакос в лигата

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

753 0

Александър Везенков вкара 22 точки за точно 20 минути игра при убедителната домакинска победа на Олимпиакос със 102:72 над Арис Солун. Мачът бе от втория кръг на първенството на Гърция по баскетбол.

Българското крило добави пет борби, една асистенция и две открадни топки към статистиката си и не направи нито една грешка. Той вкара всичките си седем стрелби за две точки, един от двата си опита за три точки и бе безгрешен при петте си стрелби от наказателната линия.

Олимпиакос разгроми Арис

Олимпиакос реши изхода на срещата още в първата четвърт, която спечели с 35:12. Следващите три части бяха равностойни, но също завършиха в полза на домакините.

Още: Треньорът на Жалгирис: Да опазиш Везенков е главоболие за треньора, играчите и всички

Най-резултатен за победителите бе центърът Моузес Райт с 23 точки, а французинът Еван Фурние добави 11 за втората победа на Олимпиакос в първенството на Гърция. А ето как блесна Везенков в Евролигата