Формула 1: Доминация на Ферари в третата сесия преди квалификацията за Гран При на Испания

499 0

Пилотът на Ферари във Формула 1 Карлос Сайнц постигна най-добро време в третата свободна тренировка преди Гран при на Испания на пистата в Каталуния, което е неговото домашно състезание.

Сайнц продължи подобрението си от вчерашните тренировки, когато завърши трети и втори съответно.

Още: Макс Верстапен "убива" мечта: Евентуално преминаване в Мерцедес ще е кошмар за пилот във Формула 1

Най-бързата му обиколка бе 1 минута и 13.013 секунди. Ландо Норис от Макларън се нареди втори, изоставайки с 0.030 секунди, а третото място зае другият пилот на Ферари, Шарл Льоклер от Монако, с още седем хилядни от секундата по-бавен.

Световният шампион Макс Ферстапен от Ред Бул завърши четвърти, с време 0.074 секунди зад Сайнц. След него се класираха двамата британски пилоти на Мерцедес, Джордж Ръсел (+0.151 секунди) и Люис Хамилтън (+0.346 секунди). Всички останали пилоти завършиха на повече от седем десети от секундата след Сайнс.

Квалификацията за стартовите позиции в утрешното състезание ще се проведе днес от 17:00 часа (българско време).

Формула 1: Ферари извади 105 милиона, за да подпише с превърналия Макс Верстапен в световен шампион

Предрекоха най-лошото за Макс Верстапен и Ред Бул след края на сезона във Формула 1