"Гръм в рая": Цифрите сочат, че тронът на Макс Верстапен във Формула 1 се тресе

1909 0

Световният шампион Макс Верстапен доминира в 53% от обиколките в първите 14 състезания на настоящия сезон във Формула 1. Със 7 победи досега, той води във временното класиране с преднина от 78 точки пред Ландо Норис от Макларън.

Разклатен ли е тронът на Верстапен?

Тази значителна преднина се дължи основно на впечатляващите четири поредни победи, с които Верстапен започна сезон 2024. Въпреки това, от състезанието в Испания насам, той не е бил начело в колоната.

ОЩЕ: Ред Бул повишава инженера на Макс Верстапен - Джанпиеро Ламбиазе

През този сезон във Формула 1 нидерландецът не е водил в 397 обиколки, докато през 2023 година, той не беше начело само в 322 обиколки от всички надпревари. За сравнение, през миналата година Верстапен спечели 19 от 23 старта и бе начело в 75% от състезателните обиколки.

Ако сегашната тенденция продължи, Верстапен ще трябва да се бори усилено, за да задържи преднината си в шампионата и да се върне към доминиращата си форма.

С предстоящите състезания до края на тази кампания, Верстапен ще трябва да възстанови водещата си позиция, ако иска да запази титлата си и да затвърди доминацията си. Очаква се битката за първото място да бъде още по-ожесточена.

ОЩЕ: Формула 1: На Острова изрекоха тъжната истина за сина на Михаел Шумахер - Мик

ОЩЕ: Без изненади: Макларън взе най-логичното решение за бъдещето си във Формула 1

Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!