Верстапен избухна след провала на "Монца": Превърнахме болида ми в чудовище!

2118 0

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен вярва, че е "нереално" да попречи на Ландо Норис да стане световен шампион, след като обвинява отбора си, че е превърнал печелившия болид в "чудовище", пише "ДПА".

Разочарование за Верстапен на "Монца"

Нидерландецът тръгна от седма позиция и спечели само едно място на Гран при на Италия на "Монца", докато Норис завърши на трето място и съкрати още разликата между двамата.

Шампионът нарече болида си

Норис е само на 62 точки от шампиона

Пилотът на "Макларън" навакса 16 точки до Верстапен от последните две състезания и в момента е на 62 точки зад него, като до края на сезона остават 8 състезания. Тимът на Норис е само на 8 точки зад Ред Бул в класирането на отборите.

Още: История! Наследство! Традиции! Италия, Ферари и Шарл Льоклер отново ликуват на "Монца"