Намериха мъртва именита кенийска атлетка, подозират мъжа ѝ в убийство


Намериха мъртва именита кенийска атлетка, подозират мъжа ѝ в убийство
Снимка: Getty Images

4120 0

Именитата кенийска лекоатлетка Агнес Тироп бе открива мъртва в дома си на 25-годишна възраст, съобщиха от Лекоатлетическата федерация на Кения.

Тироп е двукратна бронзова медалистка от световни първенства на 10 000 метра, на Олимпийските игри в Токио това лято завърши на четвърто място на 5000 метра. Тя е и световната рекордьорка в бягането на 10 000 метра в градски условия.

Тироп е намерена мъртва в дома си в западния кенийски град Итен, като мъжът ѝ е главен заподозрян и в момента е издирван. "Когато полицията е влязла в къщата, са намерили Тироп на леглото, а на пода е имало локва от кръв", съобщи Том Макори, началникът на полицията в региона.

"Открита е прободна рана във врата и вярваме, че именно тази рана, причинена с нож, е причина за смъртта. Съпругът ѝ е в неизвестност и първоначалните разследвания водят към това, че той е заподозрян.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Реклама
Най-четени новини

виж всички