Димитър Кузманов прогресира в ранглистата, Григор Димитров отстъпи


Димитър Кузманов прогресира в ранглистата, Григор Димитров отстъпи
Снимка: Getty Images/Guliver

1847 0

Димитър Кузманов скочи с 31 места в световната ранглиста по тенис на ATP. Българинът вече е на 243-то място в рамкинга. Той игра финал в турнира в Задар от сериите Чалънджър, което помогна за изстрелването напред. Предишният му рекорд беше номер 250 през декември 2018 г. Днес Кузманов започва участието си на турнира в Оейраш, като негов съперник е австриецът Лукас Мидлер.

Григор Димитров отстъпи с едно място и е на 17-та позиция в подреждането. Първата ни ракета беше изпреварена от шампиона на турнира в Маями Хуберт Куркач. Следващият турнир с участието на Димитров е надпреварата на клей в Монте Карло.

19-годишният Адриан Андреев остъпи с едно място и е 387-и в класацията.Андреев също ще играе в Оейраш, но за тази цел трябва да премине квалификационния рунд. По две позиции губят Александър Лазаров и Габриел Донев, а Александър Донски се изкачва с едно място.

А дали ще се проведе Ролан Гарос, вижте в този материал.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

"Неутрални" президенте Гонзо, защо за "червени" е едно, а за "сини" - друго... ПРИМЕРНО?

При положение, че ЦСКА и Левски са най-големите български клубове, най-успешните и с най-богатата история,...

Реклама
Най-четени новини

виж всички