КЛАСА! Новак Джокович бе в капан, пренаписа историята и се измъкна в пореден инфарктен мач на Ролан Гарос (ВИДЕО)

1650 0

Новак Джокович ще играе четвъртфинал на Ролан Гарос, след като победи аржентинеца Франсиско Серундоло в 5-сетов трилър във френската столица след 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3.

Новак Джокович със страхотна победа

Сръбската легенда започна срещата по страхотен начин, като изгуби само един гейм в първия сет. Последва обаче сериозен срив в играта му и в следващите два сета бе тотално надигран. Разбира се, той успя да намери отново играта си и не остави съмнение защо е най-добрия, осъществявайки обрат и продължавайки напред.

Още: Велико! 12 световни номер 1 в тениса НЕ успяха: Наш Григор Димитров обаче го стори

Интересното е, че това бе победа №40 за Джокович в пет сета - никой друг тенисист не е постигал подобно нещо до момента, изпреварвайки Роджър Федерер по този показател. Също така вече няма тенисист с повече победи на турнири от Големия шлем. Успехът на Ноле бе под номер 370.

Победата праща Ноле за пореден път на четвъртфинал в Ролан Гарос. В предпоследната фаза на турнира той ще срещне победителя измежду германеца Александър Зверев и датчанина Холгер Руне.

Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!

Навътре в топ 10: Григор Димитров напред в ранглистата след чудесата на Ролан Гарос - прибавя куп точки

Лошо: Пряк съперник задмина Григор Димитров с епична победа - изхвърли Медведев от Ролан Гарос (ВИДЕО)

Програма за Ролан Гарос: Григор Димитров срещу Яник Синер в неприятен час