Невиждано: Популярен тенисист печели по 362 долара на секунда

513 0

Бившият №1 в тениса - Даниил Медведев, сътвори немислимото с участието си на демонстративния турнир Six Kings Slam. Той отпадна безславно след поражение от Яник Синер с 0-6, 3-6, но не това е акцентът в срещата им.

Кой като Медведев

Всеки един от участниците в Рияд получава по 1,5 милиона долара за присъствието си в надпреварата. За Медведев то продължи точно 68 минути, колкото отне на Синер да победи.

Статистиката е невероятна

Сметките показват още, че всяка минута на корта му е донесла по 21 739 долара, а всяка секунда – по 362 долара. Трябва да се отбележи, че в началото на кариерата си Медведев се гордееше със заработваните 400 долара от мачовете си на най-ниското професионално ниво.

Мнозина заговориха за несериозно отношение на Медведев, но самият той отдаде резултата единствено на невероятно ниво на съперника.

Още: Медведев сравни Григор Димитров със Синер и Алкарас заради "оръжие" в "арсенала" им

След късмета срещу Григор Димитров: Медведев би най-добрия в света в епичен мач на Уимбълдън (ВИДЕО)

"Тежко е": Точните думи на Медведев към Григор Димитров на мрежата - секунди след кошмарния край на Уимбълдън

Медведев след контузията на Григор Димитров: Нямах търпение за този мач, а то...

Ужасен край за Григор Димитров на "Уимбълдън" - контузия прекрати мача му с Медведев