Познат съперник, измъчил максимално Григор Димитров, е следващият му опонент в Куинс

5502 0

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, разбра кой ще е неговият следващ съперник на турнира от сериите "ATP 500" - Куинс, в Лондон, Великобритания.

Ракета №1 на България ще мери сили с американския преставител Себастиан Корда, който успя да се наложи след час и 37 минути игра над руснака Карен Хачанов със 7:5, 7:6(5).

Съперничеството Димитров - Корда

Още: Поне ден почивка за Григор Димитров - ето кога ще научи следващия си съперник в Куинс

До момента българинът се е изправял два пъти срещу американеца, като и в двете срещи бе доста "поизмъчен", Първата такава се състоя през 2022 година във Вашингтон, където пред собствената си публика Корда се наложи с обрат 4:6, 6:1, 6:2.

Тази година (2024) двамата отново се срещнаха на 1/16-финал на турнира в Марсилия. Тогава Гришо успя да вземе реванш. Григор бе безкомпромисен и се наложи с 6:1, 7:6(5).

Победителят на 1/8-финала между Гришо и поставения под №23 американец ще продължи към четвъртфиналната фаза, където ще срещне победителя от мача между Ринки Хиджиката (Австралия) и Матео Арналди (Италия).

99% от играчите бъркат от ТАЗИ ситуация: Григор Димитров обаче избухна и изуми тенис света (ВИДЕО)

УДАРНО! Григор Димитров започна мощно на трева - отвя за нула време силен опонент (ВИДЕО)