Сензация на US Open: Нидерландец разби и отстрани Карлос Алкарас (ВИДЕО)

12 0

Първата голяма изненада на тазгодишния US Open вече е факт! Нидерландският тенисист Ботик ван де Зандсхулп успя да победи и елиминира един от основните претенденти в турнира - Карлос Алкарас, още във втория етап на състезанието.

Oще: Ето кога е следващият мач на Григор Димитров на US Open + КЪДЕ да го гледаме по ТВ?

28-годишният Ван де Зандсхулп триумфира в мача с резултат 6:1, 7:5, 6:4 за 2 часа и 19 минути, което определено се счита за най-значимата победа в неговата кариера досега.

Нидерландец шокира Алкарас на US Open

Изненадващото отпадане на Алкарас

Така Алкарас отпада по изненадващ начин от последния за годината турнир от Големия шлем и то на толкова ранен етап. Испанецът пропусна възможността да стане третият тенисист в съвременната ера, който печели Откритото първенство на Франция, Уимбълдън и US Open в един и същи сезон.

В предишните си три участия в Ню Йорк, Алкарас винаги е достигал поне до четвъртфиналите, а загубата му в петък сутрин се оказа най-ранното му отпадане в турнир от Големия шлем след поражението във втория кръг на Уимбълдън през 2021 година.

Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.

Григор Димитров се дразни, че е наричан "ветеран", но призна за някои "последствия" на възрастта

Не съперникът, а влагата изпоти Григор Димитров на US Open в сряда (ВИДЕО)