След голяма сензация: Ясен е следващият съперник на Григор Димитров в Монреал

2713 0

Ясен е съперникът на Григор Димитров в третия кръг на Мастърс турнира в Монреал. Това е австралиецът Алексей Попирин, който поднесе голяма изненада и елиминира една от големите американски надежди в лицето на Бен Шелтън след 6-4, 7-6(4).

В първи кръг Попирин победи Томаш Махач в два сета.  Първата ни ракета пък се завърна по възможно най-добрия начин на сингъл след контузията, която получи на Уимбълдън. 33-годишният хасковлия разнищи Ринки Хиджиката (номер 74 в света), като му даде само един гейм, побеждавайки с 6:1, 6:0 за по-малко от един час игра (57 минути). До момента Димитров и Попирин имат два мача помежду си през 2021-а с по една победа.

Още: УАУ! Григор Димитров се завърна след контузията като звяр - разкъса безмилостно опонента на старта в Монреал

Как Попирин поднесе голяма сензация?

Световният номер 62 изигра много солиден мач, в който сервисът му бе на суперниво. Така и не даде нито един брейкбол на Шелтън. а единственият пробив в мача дойде в деветия гейм на първия сет за 5-4 в полза на Попирин. Във втората част отново той бе много по-близо до пробива. В крайна сметка предимството му продължи и в тайбрека, което доведе до крайния успех.

Още: Искат до 1000 лв, за да гледате Григор Димитров - Новак Джокович в България

Григор Димитров - Ринки Хиджиката по ТВ: Къде да гледаме старта на Гришо в Монреал?

Григор Димитров научи съперника си за първия мач в Монреал

"Гришо е наш брат, както сърбите на българите": Джокович с пламенни думи преди шоуто

ВАЖНА информация за билетите за мача Григор Димитров - Новак Джокович в България