Важна победа за Оклахома в борбата за плейофите

1095 0

Оклахома Сити Тъндър се наложи над Финикс Сънс като гост със 109:97 в среща от Националната баскетболна асоциация, изиграна тази нощ.

Домакините започнаха по-добре мача и спечелиха първата част с 35:24. Вторите десет минути бяха равностойни, но Оклахома успя да намали изоставането си на 8 точки на почивката. След подновяването на играта гостите отново продължиха да топят разликата и преди решителната част пасивът им вече беше едва три точки. В последните десет минути Оклахома направи пълен обрат и измъкна успеха.

Най-резултатен за победителите отново беше познатият лидер Ръсел Уестбрук. Този път обаче, той не се отчете с трипъл-дабъл. Баскетболистът реализира 33 точки, като записа 9 борби и 7 асистенции. За Финикс над всички бе Маркийф Морис, който вкара 24 точки.

Въпреки победата, тимът на Оклахома все още не се е класирал за плейофите в НБА, но има аванс пред Ню Орлиънс, с който се бори за осмото място.