Женският национален отбор на България бе бит и от Германия в Лига на нациите

Снимка: bvf.bg/Българска федерация по волейбол

1763 0

Кошмарната серия на женския национален отбор по волейбол продължава с голяма инерция! Възпитаничките на селекционера Лоренцо Мичели отстъпиха пред Германия 1:3 гейма (19:25, 25:21, 21:25, 11:25) в последния си мач от група "4" в Лига на нациите.

Втората седмица от надпреварата се проведе в САЩ, а конкретно тази среща се игра пред около 1000 зрители в "Колидж Парк Сентър" в Арлингтън.

За "лъвиците" това бе седма загуба в общо осем срещи през последните 20 дни. Успех с 3:2 бе постигнат срещу Южна Корея, а междувременно бяхме победени от Нидерландия, Япония, Италия, Франция, САЩ и Сърбия преди последната среща за седмицата с германките.

Ситуацията с отбора

По този начин България остава на последното 16-о място във временното общо класиране на Лигата с едва 1 победа, 7 загуби и 2 точки. Германия пък е на 12-а позиция с 2 победи, 6 загуби и 6 точки в актива си, с колкото е и 11-ият - Доминиканската република.

Още и още поражения за България

Притеснително звучат шестте спечелени гейма в рамките на общо осем двубоя за България. Пред възпитаничките на Мичели предстои двубой с Китай на 11-и юни. "Лъвиците" имат четири загуби за 10 години от азиатския съперник и нито една победа.

Още: България победи Южна Корея за първа победа в Лигата на нациите

След историческата победа над САЩ: Националният отбор по волейбол се срина срещу Нидерладния

България не се даде на Канада, но отново не успя да вземе гейм в Лига на нациите

България бе тотално разбита от Франция на старта на Волейболната лига на нациите