Един Божинов не стигна на Партизан за победа

1042 0

В трети пореден мач Партизан не успя да стигне до победа и застраши бъдещето на треньора си Зоран Милинкович. В отложен мач от 6-ти кръг на сръбското първенство "гробарите" завършиха 1:1 с Рад (Белград).

Българският национал в състава на Партизан Валери Божинов вкара гола за своя тим, а с малко повече късмет можеше и да донесе победата на своя тим. Нападателят остана на терена до 61-ата минута на двубоя. Той бе най-дейният играч на "черно-белите".

Рад откри в 20-ата минута чрез Неманя Видич. Две минути по-късно Божинов получи непокрит в наказателното поле и от 6-7 метра опъна мрежата на съперниковия вратар за 1:1.

Усилията на българина не доведоха до второ попадение за неговия тим до почивката, а след нея негов шут бе избит от голлинията. Божинов се отчете и с греда в 55-ата минута.

След 10 изиграни кръга Партизан е трети със 17 точки, на девет зад лидера Цървена звезда.