Краев и Уелингтън с драматична загуба в борбата за титлата на Австралия (ВИДЕО)

489 0

Отборът на Уелингтън Финикс, където играе българския футболист Божидар Краев се размина с титлата в Австралия. Това се случи, след като родния играч и съотборниците му допуснаха драматична загуба с 1:2 от Мелбърн Виктори в полуфинален плейофен мач реванш. Първият двубой между двата отбора завърши 0:0.

Какво се случи в срещата?

Иначе Божидар Краев започна като титуляр срещата и остана на терена до 73-ата минута, когато беше заменен от Завада.

Финикс могат да съжаляват само за изпуснатата победа, тъй като имаха по-чисти положения, а в 63-ата минута пропуснаха и дузпа. До това се стигна след преглед на системата ВАР, а зад топката застана Алекс Руфър, но противниковия вратар спаси.

Още: Феновете запитаха: Кога ще върнете Божидар Краев в националния отбор на България?

След това в заключителните 10 минути на срещата дойде и драмата. Тогава първо гостите от Мелбърн поведоха чрез Адама Траоре, а дълбоко в добавеното време на редовните 90 Оскар Завада прати двубоя в продължения.

Там двата тима се надлъгваха, като три минути преди края на първото продължение Кристофър Ойкономидис отбеляза за гостите така скъпоценното второ попадение.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

През вторите 15 минути домакините всчески опитаха да стигнат до ново равенство и да пратят нещата да се решат с дузпи, но това така и не се случи.