Динамо Загреб смая Европа за секунди, но си тръгна от Мюнхен с най-голямата загуба в историята си! (ВИДЕО)

71 0

Байерн Мюнхен нанесе най-голямата загуба в историята на Динамо Загреб. Хърватите загубиха на старта в Шампионска лига насред “Алианц Арена” с 2:9.

Байерн мачка

Това се превърна и в най-голямата победа за баварците в Шампионска лига. Досега те имаха 8:2 с Ханзи Флик срещу Барселона и по 7:0 срещу Шахтьор Донецк и Базел, а в края на XX век дори громи с 16:1 за Купата.

Байерн Мюнхен и досега беше сред големите кошмари на Динамо след победата през 2015-а с 5:0. За най-голяма се смяташе загубата на хърватите от Олимпик Лион с 1:7 през 2011-а.

Най-резултатен за баварците беше Хари Кейн. Англичанинът вкара от дузпи в 19-ата, 73-ата и 78-ата минута. Междувременно вкара четвъртото си попадение в 57', а още едно беше отменено в 60'.

Останалите голове бяха дело на Герейро (33'), Олисе (38', 61'), Сане (85') и Горецка (90+2').

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

Впечатление направи силното начало на второто полувреме за Динамо Загреб. Те бяха намалили до 2:3 след бързи голове на Петкович и Огивара в рамките на минута около 50'.

Байерн Мюнхен на 99% ще бъде първи след изиграването на всички срещи от първия кръг заради уникалната голова разлика. Вижте всичките резултати от Шампионска лига!

Още: "Минали са само три мача": Компани запази спокойствие след разгрома на Байерн Мюнхен

Страховит Байерн помете скромния Холщайн за 3 от 3 през сезона

Реал Мадрид прави невъзможното - възможно: Готви сделката на новата година през януари

Байерн Мюнхен в офанзива: Мусиала на кръстопът между лоялността и изкушения

Барселона взривява пазара: Лапорта пожела най-скъпия германец