Кирил Десподов бе в основата на измъчен успех за ПАОК в Шампионска лига (ВИДЕО)

Снимка: PAOK FC Official Facebook Page

2009 0

Гръцкият гранд ПАОК и Кирил Десподов постигнаха труден успех с 3:2 у дома на "Тумба" срещу Борац Баня Лука от Босна и Херцеговина в мач от втория квалификационен кръг на най-комерсиалния европейски турнир Шампионска лига. Родният национал бе титуляр и остана на терена до 69-ата минута, като асистира на два пъти.

Успех за ПАОК и Десподов

Още: Кошмарът на Лудогорец Малмьо очаква ПАОК в третия предварителен кръг на Шампионска лига

Двубоят стартира отлично за "двуглавите орли", когато в 18-ата минута Константинос Кулиракис получи топката от центриране от корнер и вкара с глава за 1:0. Само 6 минути по-късно обаче Себастиан Ерера от гостуващия тим направи резултата 1:1.

До края на първата част паднаха още два гола. Кулиракис вкара втория си гол за 2:1 в 40', отново с глава, възползвайки се от грешка в противниковата отбрана. В добавеното време обаче Енвер Кулашин намери пространство в наказателното поле, за да получи пас от Давид Вукович, след което прати топката в долния ляв ъгъл за 2:2.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

В 51-ата минута Уилям Трост-Еконг получи подаване от Кирил Десподов в наказателното поле и вкара с глава, намирайки средата на вратата, за да оформи крайното 3:2 на "Тумба".

Ако продължи напред в Шампионска лига: Лудогорец няма да е поставен и може да бъде спрян от ПАОК на Десподов

ПАОК прати Десподов да ремонтира стадиона като реклама на новия екип (ВИДЕО)