Бърнли прати Сити в мелницата за евротурнирите

Снимка: Getty images/Gulliver

1072 0

Отборът на Бърнли разби амбициите на Манчестър Сити.

На свой терен те отбелязаха безответен гол чрез Джо Бойд, с което отказаха "гражданите" от борбата за титлата.

Бърнли откри резултата в 63-ата минута с перфектен гол на Бойд, който не остави шансове на Харт.

Още в 3-ата минута Ингс получи възможност да стреля от далечна дистанция, но топката мина встрани от вратата.

Серхио Агуеро стреля мощно в 19-ата минута, но в последния момент ударът му беше блокиран от съперник. Две минути по-късно домакините отвърнаха с опасен удар на Воукс с глава. Домакините се отбраняваха доста добре.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

В 29-ата минута Джеко стреля неточно встрани от вратата на домакините.  Три минути по-късно "гражданите" имаха възможност да отбележат попадение, но Джеко и Агуеро бяха разколебани пред гола. Така на полувремето двата тима се оттеглиха в съблекалните при 0:0.

В 51-ата минута гостите пропиляха добра възможност като замесени бяха Силва и Агуеро, две минути по-късно Агуеро пропусна.

Така неочакваното се случи. В 63-ата минута Трипиер прати топката в наказателното поле на Сити, там Компани изби в краката на Бойд, а неговият изстрел не остави шансове на Харт.

В 76-ата минута Бони стреля в ръцете на вратаря на домакините, а въпреки неговата поява и тази на Франк Лампард, който записа мач №600 в английския елит "гражданите" се съумяха да стигнат дори до равенството. В добавеното време на мача Пабло Сабалета падна в наказателното поле на домакините, но дузпа не беше отсъдена.

Сити остана на втората позиция с 58 точки и вече изостава на 5 от лидера Челси, който е с два мача по-малко.

Бърнли остава в зоната на изпадащите с актив от 25 точки и 18-о място.