Челси отсрами честта на английските отбори

Снимка: Gulliver/ Getty Images

795 0

Английският шампион Челси записа победа на старта на груповата фаза на Шампионска лига. Снощи лондончани се наложиха с 4:0 при домакинството си на Макаби Тел Авив.

По този начин Челси стана единственият английски отбор, който започна с победа участието си в групите на турнира. Манчестър Юнайтед загуби от ПСВ Айндховен, Манчестър Сити отстъпи на Ювентус, а снощи Арсенал се провали срещу Динамо (Загреб).

Вилиян откри резултата още в 15-тата минута. В добавеното време на първото полувреме Оскар удвои от дузпа. В 58-та минута Диего Коща направи резултата класически, а крайното 4:0 оформи Сеск Фабрегас в 78-та минута.

В другия двубой от група "G" Динамо (Киев) и Порто не излъчиха победител, като записаха равенство 2:2. Украинският тим поведе в 20-тата минута с гол на Гусев, но само три по-късно Абубакар изравни. Именно той бе и в основата на пълния обрат за Порто, след като се разписа за втори път в 81-та минута. Динамо обаче не се предаде и в 89-тата изравни чрез Буялски.