Категоричен Юнайтед продължава за ФА Къп

695 0

Отборът на Манчестър Юнайтед записа категоричен успех с 3:1 при визитата си на Дарби Каунти в мач от 4-ия кръг на турнира ФА Къп. По този начин "червените дяволи” си осигуриха място в следващия етап на надпреварата.

Уейн Рууни даде преднина на гостите още в 16-ата минута. Капитанът на Юнайтед реализира страхотно попадение, след като с фалцов удар от границата на наказателното поле матира стража на Дарби. При гола обаче останаха сериозни съмнения за засада на английския национал.

Постепенно домакините изравниха играта и в 37-ата минута това даде резултат. Джордж Торн бе изведен по отличен начин очи в очи в с Давид де Хеа и с премерен изстрел реализира за 1:1.

След почивката играчите на Луис Ван Гаал отново поеха контрола над случващото се на терена. В 65-ата минута Дейли Блинд върна преднината на тима от Манчестър, след като засече центриране на Джеси Лингард. Точка на спора сложи Хуан Мата, който оформи крайното 3:1 с попадение в 84-ата минута.