Манчестър Сити продължава с победите: Неочаквано тихо срещу "слабак" на Висшата лига

226 0

Английският шампион Манчестър Сити продължава с победната си форма и си върна първото място във Висшата лига. "Гражданите" сломиха с 1:0 Саутхемптън и събраха 23 точки - две повече от втория Ливърпул, който утре (27.10) гостува на Арсенал. "Светците" пък остават предпоследни със само една спечелена точка.

Манчестър Сити се справи със Саутхемптън, но нетолкова категорично

Разбира се, футболистите на Пеп Гуардиола имаха пълно надмощие над своя опонент, но многото пропуски направиха така, че испанският мениджър да трепери в няколко ситуации. В самия край на първата част гостите нацелиха напречната греда от трудна ситуация.

Все пак трите точки бяха спечелени, а отново героят бе Ерлинг Холанд. Той получи центриране от Нунеш след по-малко от пет минути игра и след перфектен удар с глава матира Рамсдейл.

Това бе гол номер 74 за норвежеца в английската Висша лига. Любопитното е, че вече задмина Габриел Жезус, когото замени в английския гранд. Това, което прави постижението забележително, е фактът, че бразилецът е изиграл 143 мача повече. Освен това Холанд е с 11 гола до момента през сезона в шампионата и има с поне 4 повече от всеки друг.

В следващия кръг Сити гостува на Борнемут (02.11), но преди това има визита срещу Тотнъм от 1/8-финалите за Купата на Лигата. За Саутхемптън пък предстоят две домакинства - срещу Стоук Сити за Купата на Лигата (29.10) и срещу Евертън във Висшата лига (02.11).

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!