Манчестър Юнайтед има от какво да се срамува срещу Брайтън - цифрите са стряскащи

2352 0

Поражението на Манчестър Юнайтед във Висшата лига от Брайтън беше последният случай, в който отборът загуби мач от Висшата лига в добавеното време.

Победният гол на Жоао Педро в 95-ата минута за Брайтън беше шестият път в рамките на две години, в който Юнайтед на Ерик тен Хаг е победен с гол, отбелязан след 90-ата минута. Никой друг клуб не е записвал толкова много през въпросния период.

Брайтън е сред кошмарите за Манчестър Юнайтед

Още: "Невиждана досега засада" срина брутално Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Юнайтед първоначално изостана като гост, когато Дани Уелбек вкара срещу бившия си клуб. Изравняването дойде от Амад Диало, преди Алехандро Гарначо да се зарадва, че е вкарал, за да изведе "червените дяволи напред с 2:1, само за Джошуа Зиркзее да чукне насочената към вратата топка от положение на засада. Последният удар с глава на Педро след това примири Тен Хаг с първа загуба във Висшата лига за сезон 2024-25 едва през втората седмица от сезона.

Брайтън е страхотна серия срещу Манчестър Юнайтед. Не само, че "чайките" спечелиха пет от последните шест срещи във Висшата лига между клубовете, но и Юнайтед загубиха по-висок процент мачове срещу тях в надпреварата, отколкото срещу всеки друг.

Манчестър Юнайтед възкръсна срещу Брайтън, но ситуация "едно на милион" и кошмар го лиши от точки (ВИДЕО)

Юве вади значителна сума за ненужен в Юнайтед, но има един проблем, който може да провали сделката