Суперсерията продължава - Байер Леверкузен размаза и Бохум (ВИДЕО)

1669 0

Байер Леверкузен закръгли суперсерията си от поредни мачове без загуба на точно 50 срещи! Преди малко "аспирините" разбиха с лекота Бохум като гост с 5:0.

Мачът бе предрешен още в 15-та минута, когато бившият играч на Дортмунд, Феликс Паслак, получи директен червен картон. В края на полувремето Леверкузен вкара два гола в рамките на няколко минути - първо Патрик Шик в 41', а след това и Виктор Бонифейс в 45+2' от дузпа окончателно решиха всичко.

През второто полувреме дойдоха и головете на Амин Адли и Йосип Станишич - съответно в 76' и 86'. В продължението на срещата Алехандро Грималдо на празна врата оформи крайното 5:0.

Още: Без да блести: Байерн Мюнхен удари Волфсбург с резервите (ВИДЕО)

Класира Борусия Дортмунд на финал в Шампионска лига, но няма да играе на Евро 2024

"Моите момчета заслужават и трите трофея" - коментарът на Шаби Алонсо след Байер Леверкузен 2:2 Рома