Хеттрик, червен картон и драма до края: Интер вече диша във врата на Наполи

528 0

Интер успя да победи по драматичен начин с 3:2 тима на Торино в мач от седмия кръг на италианската Серия А. В герой за "нерадзурите" се превърна Маркъс Тюрам, който се отчете с хеттрик на "Джузепе Меаца" в Милано.

Интер с важна победа над Торино

„Нерадзурите“ започнаха по-активно и държаха повече топката, но „биковете“ първи стигнаха до голов шанс. Италианският национал Самуеле Ричи отправи топовен изстрел отдалеч, който Ян Зомер трудно отрази.

Минути по-късно Гийермо Марипан бе изгонен заради много грубо нарушение срещу Маркус Тюрам. Първоначално чилиецът получи само жълт картон, но ВАР промени ситуацията коренно.

Интер успя да открие в средата на първата част, когато центриране на Алесандро Бастони дойде по чудесен начин за Тюрам, вкарал топката в мрежата за 1:0.

Четири минути по-късно Интер можеше да вкара и втори гол, и отново Тюрам да се запише в листа с голмайстори. Френският национал обаче стреля неточно.

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

В 35-ата минута Тюрам най-сетне направи дубъл – Ачерби центрира отляво, а французинът вкара втори гол с глава - 2:0.

„Биковете“ показаха рога и върнаха един гол преди почивката – Дуван Сапата излезе очи в очи със Зомер и го наказа.